19.02.2012 12:05

WalkerJET novinky pro rok 2012

 

Walkerjet připravil pro rok 2012 kromě digitální nabíječky, kterou prezentuje na svém webu, také další novou krosnu. WalkerJET XC tak rozšířuje rodinu krosen osazených motory FLYJET. Představení této novinky proběhlo při zímním létání na Lipně.

Novinkou je tedy hlavně odlechčený rám uchycený ke křídlu pomocí klasických horních závěsů. Výrobce u těchto modelů preferuje plyn do levé ruky (cílí tak na soutěžní piloty) Motorizaci obstarají známé agregáty F100 F130  F200. Váha celého stroje (motor F100) se dostává na 23kg a to včetně sedačky bez náplní. Deklarované odlechčení, tedy snížilo váhu o více než 2kg. Výrobce také prozradil, že nový model se bude prodávat za o něco nižší ceny než stroje RR (tedy podle motoru v rozmezí cca 80 až 90 tis.)

WalkerJET se tedy stává výrobcem, který nabízí všechna možná uchycení krosny k PK:

  • klasické berany
  • pohyblivá "vahadla" 
  • horní závěs v sedačce

Každý tento způsob uchycení má své odpůrce i příznivce. Nejvyššímu rozšíření se však v ČR těší právě horní zavěšení (používá především Nirvana). Stroje WalkerJet pro horní uchycení upravoval nekterým zájemcům i Z.Andrlík (sedačky Cirus) , nyní přímo výrobce vychází vstříct těmto zájemcům i s přidanou hodnotou.

zdroj: walkerjet

—————

Zpět


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz