07.05.2013 22:53

Světový rekord Míry Orose certifikován!

Česká republika má další zápis v Guinnessově knize rekordů
Míro blahopřejem! Vše dobře do padlo a po dvou letech administrativy JE TO DOMA. Náš web byl hrdým partnerem projektu XCzech [krosček] 2011 - 9000 kilometrů za 90 dní (zdařilého pokusu o světový rekord)


Celý duben, květen a červen roku 2011 se snažil pilot motorového padákového kluzáku Miroslav Oros sbírat kilometry. Létal nad Českem a navštěvoval děti z dětských domovů. Celkem strávil na cestách 90 dní. Když 30. června 2011 přistál, měl na svém kontě více než 200 hodin strávených ve vzduchu, 111 úspěšných startů a přistání, setkání s více než 600 dětmi z dětských domovů a hlavně – uletěných 9132 km – o 1124 km více než byl do té doby platný světový rekord Kanaďana Benjamina Jordana.

Téměř další dva roky bojoval Miroslav Oros s administrativou londýnské a newyorské kanceláře Guinnessovy knihy rekordů, aby se v pondělí 6. května 2013 dočkal: „Když jsem na poště uviděl skrze sklo přepážky velkou obálku s logem Guinnessovy knihy rekordů, tušil jsem, že se šťastně uzavírá jedna z velkých kapitol mého života.“ Po otevření obálky mohla radost vytrysknout naplno. Byl v ní certifikát oficiálně stvrzující platnost Orosova světového rekordu. Obyčejný arch lepšího papíru s legendárním logem v hlavičce, anglicky psaným textem s chybami v českých názvech se jménem Miroslava Orose a holografickým razítkem, který ale stál hodně námahy, úsilí a útrap.

„Je to stvrzení úspěchu všech lidí, kteří mi na cestě za velkým cílem pomáhali. Je mi jedno, jestli mě někdo v budoucnu překoná, každému ten pocit být v něčem nejlepší na světě přeji. Byť by to mělo být jen několik okamžiků,“ shrnoval své dojmy rekordman. A že to trvalo tak dlouho? To mu také nevadilo: „Na rekord jsem se dlouho připravoval. Celý pokus pak trval tři měsíce – to je taky dlouhá doba. Regenerace zabrala ještě více času. Vlastně jsem rád, že mi rekord uznali až nyní – na špatné věci už jsem zapomněl a vzpomínám už jen na ty dobré.“

Miroslav Oros se narodil v roce 1975 v Ústí nad Labem, je ženatý a má dvě dcery. Profesionálně se zabývá filmovou a fotografickou tvorbou v oblasti letectví, je leteckým novinářem a propagátorem všech forem sportovního létání. Doprovodný tým tvořili Zdeněk Ciboch, Michal Zvěřina a Markéta Davidová.

zdoj a více na: www.xczech.cz

—————

ZpětParagliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz