24.11.2010 15:28

Redbull X-ALPS 2011

všichni příznivci tohoto závodu jistě očekávají zprávy od pořadatelů. V ročníku 2011, který začíná 17. července, bude své prvenství obhajovat fenomenální pilot všestranných kvalit Christian Kriegel Maurer.

Radost nám jistě udělá i účast Honzy Škrabálka, který zde již potřetí bude hájit naše barvy, tentokrát s podporou Karla Vrbenského.

Pro ty, co neví o co jde:

Závod začíná v rakouském Salzburgu a končí v Monaku. Je potřeba cestou dosáhnout osmi otočných bodů v Rakousku, Itálii, Švýcarsku a Francii, které tak nutí účastníky urazit dlouhou vzálenost vzdušnou čarou přes 864 km v horském terénu.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA:

  • Soutěžící smějí cestovat jen tak, že letí na paraglidu nebo jdou pěšky.
  • Kluzák, sedačku, záchranný padák, helmu, nouzovou signalizaci, reflexní pás a sledovací zařízení musí každý nést s sebou po celou dobu.
  • Každý sportovec má jen jednu osobu, která jej podporuje a stará se o něj. (Suporter dodává informace, potraviny, vše co sportovec potřebuje a autem stěhuje celé jeho mobilní zázemí - pozn.redakce)
  • Cestování přes tunely, které spojují údolí je zakázáno.
  • Mezinárodní pravidla letu za viditelnosti (VFR), a letecké předpisy, musí být dodržovány.
  • Závod se zastaví 48 hodin poté, co vítěz dorazí do cíle.

 

 Z nováčků soutěže je velkým překvapením účast známého Acro pilota "šíleného" Mike KÜNGa. Mike se nechal slyšet že je pro něj X-Alps zajímavější než celé akrobatické létání. (rozhovor s ním v angl.). Málo kdo ví, že má i velmi dobré zkušenosti s přeletovým létáním a přidáme-li jeho svědomitý trening, který deklaruje, mohl by být právě on jedním z překvapení závodu.

Web http://www.redbullxalps.com již získal novou podobu a plní se informacemi o blížícím se ročníku jednoho z nejsledovanějších závodů v paraglidingu.

 

zdroj: redbullxalps.com

 

—————

Zpět


Diskusní téma: X-ALPS 2011

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz