11.12.2011 09:36

První World Fly Games bohužel bez české účasti

Poprvé konané světové letecké hry "World Fly Games" v motorovém paraglidingu proběhly na pláži v Sao Paulo (Brazílie) bez české účasti, přesto že organizátor deklaroval, že se bude účastnit nejlepší piloti světa, dá se tedy podle soutěžních výsledků posledních let směle polemizovat, zda Češi účast odmítli, nebo tomu je jinak.

Dle vyjádření pořadatele, splnila akce svůj cíl a ukázala tento sport široké veřejnosti poutavou formou. Široká pláž Santos byl ideálním prostorem pro slalom a další úkoly. Diváci sedící na lavičkách ve velké blízkosti mohli před ním snadno sledovat po celou dobu, co se děje.

Podle soutěžících jsou pravidla velmi jednoduchá a přehledná proto neponechávají žádný prostor pro protesty, a tak zůstalo jen čiré létání a závodění sportovním způsobem. Pouze počasí se odmítalo zapojit do hry, přidalo se se silnými větry a dokonce i deštěm o víkendu. O to větší štěstí na konec bylo, že se podařilo najít relativně příznivé podmínky pro obě soutěžní kola.

Sedm disciplín se odlétalo v sobotu 3. a neděle 4. prosince, některé pro jednotlivce a několik zajímavých soubojů mezi dvěma piloty současně. Předlétávání bylo velmi obtížné a poslední finálový let mezi Laurentem Salinasem na Paramania GTR (Vitorazzi Moster motor) a Alexem Mateosem se svou Ozone Viper 2 (200 Polini motor) byl poutavým závodem, kde bylo vše možné. Nakonec, Laurent zjistili, že stabilita jeho GTO mu pomůže dosáhnout cíle před Alexem - i přes ostré zatáčky, které má mladý francouz v malíčku. Za nimi, na stupních vítězů stanul francouzský šampion Pascal Vallee (Dudek Hadron / dobrodružství) na 3. místě, Britský pilot Dean Eldridge (Paramania GTO / Polini 200) byl čtvrtý a Itál Pasquale Biondo (Airwave Puma / Vitorazzi Moster) byl pátý.

info: http://www.flygamesworld.com.br/eng/ a http://www.ojovolador.com/eng/

 

 

paragliding World fly games finále: Salinas - Mateos

 

—————

Zpět


Diskusní téma: FLY GAMES bez české účasti

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Anketa

Co si myslíte o účasti Čechů?

nebyli pozvání (74)
9%

účast odmítli (707)
89%

nic si nemyslím (16)
2%

Celkový počet hlasů: 797


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz