24.05.2010 20:46

Paramotorový svátek Ballenstedt

Tento uplynulý víkend proběhl na letišti Ballenstedt u sousedů v Německu velký podnik všech přátel kolem paraglidingového létání. Sešla se tu pěkná řádka pilotů, strojů i vystavovatelů. Celý podnik trval od pátku do pondělí a každý den měl jeden z vystavujících, popř létající tým na starosti nějakou tu leteckou zábavu.Bylo na co koukat a hlavně se létalo, nebe bylo plné křídel. Pěknou šou připravil český tým a je to asi zdejší tradicí, že vždy vymyslí nějakou tu srandičku. Letos v disciplíně kop míče na bránu a přesnosti přistání vymysleli to, že přihlásili do soutěže pilotku Pavlu. Po té naložili tuto pohlednou českou děvčicu z Moravy na paramotorovou tříkolku odnesli ji k míči, kde obřadně s deštníčkem sestoupila po zádech našeho závodníka, přistoupila k míči a odkopla jej do brány, za sto bodů. Pak s ní naši silní chlapci udělali "okruh" rozpočet na přistání a jemně Pavlu i s tříkolkou uložili do prostoru přistání.Opět za sto bodů. Moderátor však nelenil, silně podporoval "leteckou" snahu tohoto pozemního týmu tak, že jim skandovalo snad celé obecentstvo. Prča(pardon) to byla povedená. Pilotka Pavla s vrozenou ženskostí pózovala a přijímala ohlasy na její letecký výkon.Zdařilé páni reprezentanti, opravdu dobré. Celý náš  tým zalétal slétanost, tzv. žebřík se svítícím logem na křídlech. Pavel se svojí malou Katanou opět létal a létal a bylo na co koukat.Večer naši ještě připravili ohňostroj. Jo povedlo se Vám to kluci.

Já jsem svého Brontíka protáhl jen krátce, ale o to víc jsem vyzkoušel Epsilona 28 od vystavovatele Advance a Jirkovo Velveta 23 od MacPara. Zcela rozdílná křídla. Epsilon klidný stabilní v turbulenci, po vypuštění trimů však o sobě dá vědět a umí se otáčet i ve slalomu. Moc příjemně se ovládá. Naproti tomu Velvet velikosti 23metrů má závodní srdíčko.Rychlý, obratný, nad hlavou jej cítíte velmi lehce, poslouchá na slovo a ta rychlost je příjemná.Létám s Brontesem II -24metrů, také pěkně na rychlosti, ale Velvet je nová generace motorového speciálu a je to na něm znát. !!!Vždy si ale před koupí nového křídla prostudujte letový certfikační protokol. Z toho budete vědět zač je vykoupena obratnost, nebo naopak bezpečnost letu!!! Vždy se dá někde na webu najít, i u nás na stránkách je odkaz na certifikace.Nekupujte netestovaný speciál, pokud nejste sami dostatečně zkušení...

Také jsme se setkali s německou přísností a precizností k dodržování pravidel.Uf, jsem rád, že létáme doma a že máme naši drahou LAA.Tímto ji děkuji za vše co pro nás dělá a že můžeme létat tak jak létáme. Važme si toho přátelé a nezkažme si to!!! Mohlo by být o moc hůř. Na fotky se můžete podívat do naší GALERIE.
Zapsal Pepa

 

—————

Zpět


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz