30.04.2010 11:49

PARADELTA Show 2010 na Rané

balon paraglidingletošní představení výrobců proběhlo v poklidné atmosféře. K vidění a vyzkoušení byli výrobky motorářských firem Nirvana a MINIPlane (v ČR zastoupené firmou Easy Fly - www.easyfly.cz ). Také prezentoval svojí mimořádnou a dobře mediálně proslavenou tříkolku Jirka Šrámek (Chorche.com).

Z "vrchlíkových firem" své křídla (sedačky) vystavoval Gradient (osobně), SKY, SOL, Advace a Swing ( v zastoupení dealery). Dále byly k vidění sedačky KarpoFly, a vybavení pro rogaling nabízel legenda rogalistického sportu Emil Dvorožňák, který šije postroje a prodává různé drobné "nutnosti" i pro paraglidisty.

K večeru z balonu vyskočili volno lítací akrobaté, na obloze však díky snosu balonu větrem působili jako málé mouchy padající z děckého balonku.

Pavel Březina (NIRVANA team pilot) exhiboval na svém minivrchlíku s motorovou kouřící akrobacií, jeho kousky působili lehce a elegatně s velkou smazřejmostí a tak přihlížejícím z lajcké veřejnosti přišlo "běžné" že se takovým způsobem s motorem létá. Zasvěceným, kteří jeho show viděli prvně však jistě mnoha kousky doslova vyrážel děch.....

 

—————

Zpět


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz