10.06.2010 12:44

ME2010 PG v přeletech

5.6. skončilo po dvou týdnech mistrovství evropy paraglidingu v přeletových disciplýnách, provázelo je velmi deštivé počasí a odletěla se pouze 3 platná kola. Ve třetím kole byla vypsána rekordní úloha 142km FAI trojúhelník a v cíli se ukázalo 79 pilotů po té co někteří špičkoví závodníci utavili dokluz (Heli Eichholzer atd.). Celý šampionát byl poznamenán velmi studeným deštivým počasím a téměř polovina závodníků letěla na křídlech Ozone Mantra 10.2, právě toto jedno křídlo se dle svědků za zvláštních okolností ve vzduchu poškodilo.

Vítězem se stal ital Luca Donini (Ozone), který již evropským mistrem byl v roce 2006 ( na Gradint Avax SR7) Převaha křídel OZONE přinesla výsledek v podobě obsazeného celého stupně vítězů, není se ani co divit, vezmeme-li v úvahu fakt, kolik dobrých pilotů tato křídla letěla.

Třešničkou na dortu zůstává fakt, že jen 12 pilotů z celkového počtu 141 mělo údajně v pořádku dle platného FAI řádu doklady a z toho 3 byli naši :-)

K naší velké radosti stupně vítězů v kategorii ženy obsadily z 2/3 češky - 1. Petra Slívová (dříve Krausová) a 3. Renata Kuhnová tak jim k úspěchu velmi blahopřejeme!

Luca Donini a Petra Slívová  zdroj: Skyfly

podrobné reportáže naleznete: SkyFly , PGweb.cz a www.ceskyparagliding.cz

 

 

—————

Zpět


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz