17.07.2011 07:06

MČR 2011 v motorovém paraglidingu - výsledky

Motorový paragliding má nové Mistry České Republiky 2011 - jsou to Jiří Koudela a v tříkolkách znovu Petr Matoušek!

To že letošní nejvyšší soutěž dopadla právě tak, není žádné extra velké překvapení, Jiří Koudela patří k naší špičce, je dlouholetým závodníkem, dříve byl hlavním inspektorem motorového paraglidingu, a také v minulosti stavěl a prodával krosny pod vlastní značkou JSK. Nyní je členem Nirvana Raceing teamu, létá křídlo MOJO od Jojowings a provozuje Leteckykalendar.cz.

 

Ke svému vítězství nám řekl: "Tabulky a výsledkové listiny jsem v průběhu soutěže téměř nesledoval, byl jsem rád, že v závěrečném součtu mi to před Pavlem Březinou dalo na vítězství v českém pořadí."

Petr Matoušek je stálice tříkolkového nebe (MČR vyhrál potřetí v řadě) a jeho triumf se dal očekávat, neboť i letos létá ve výborné formě. Se svým výkonem byl spokojen a jistě všechny utvrdil v tom, že mu létá i po malé pauze po té co letos prodělal operaci kotníku (bez jaké koliv spojitosti s létáním).  Petr Matoušek je také mistr kytarář - vyrábí nástroje pro klasickou hudbu a jeho nástroje se prodávají po celém světě.

 

 

 

České mistrovství přilákalo spíše mnoho zahraničních pilotů, závodil zde také úřadující mistr světa Michel Carnet (GB), který také dominoval kategorii OPEN - zvítězil s náskokem 1053 bodů! Druhý byl Pavel Březina a třetí Grzegorz Krzyzanowski (POL) letící na krosně MINIPLANE - ty se na soutěži objevili dokonce tři, jinak tradičně převládaly stroje Nirvana (Rodeo a Instinct) a dále jednotlivé kusy jiných výrobců. Za zmínku jistě stojí to, že se dá závodit na vrcholné soutěži i s legendárním strojem SOLO210 - vše je přeci o rukách a hlavě pilota.

Kompletní výsledky českého pořadí krosen a tříkolek:

 

Výsledky OPEN:

 

8.7.2011 07:06:

 

Mistrovství České republiky 2011 (motorový paragliding) se tentokrát koná v na slovenském letišti Kamenica nad Cirochou (je to úplně na východě Slovenska poblíž Ukrajiny). Letošní účast je relativně nízká, než by se dalo na takový formát soutěže očekávat, dle zpráv bylo registrováno pouze 37 pilotů ve všech kategoriích (krosny, tříkolky, tandemové krosny, tandemové tříkolky)

Reportáž ze soutěže se připravuje ve spolupráci s webem Leteckykalendar.cz

 

fotky s popisem jednotlivých úloh naleznete na Mechovém webu 

 

 

—————

Zpět


VAŠE názory k MČR 2011 a reportáži

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Anketa

Zajímají Vás závody?

krátká zpráva s výsledky stačí (42)
5%

čtu rád více o každé disciplíně (13)
2%

jen si prohlédnu fotky (16)
2%

závody mě vůbec nezajímají (696)
91%

Celkový počet hlasů: 767


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz