20.01.2010 12:58

O tom, jaké to bylo v polském CIUPAGA Vám přináší zprávu Zdenek Andrlík

Video za zasněženého Polska. Nic naplat, Zdenál je mediální hvěda. Zdenečku Promiň :-). A ještě krásné video od Ernesta ze Slovenska. Pepa.

Zpráva z akce Ciupaga 2010 od 14. do 17.1. 2010
Akce byla vypsaná polskými organizátory v období, kdy se toho až tak moc neděje a snad i tomto fakt přilákal na atraktivní propojení motorového paraglidingu a lyžování celkově 35 pilotů.
Pořadatelé soustředili příjezd a ubytování se stravováním do penzionu Lowiczanka v obci Rabka-Zdroj.Startovné bylo 200Zl.V ceně byla strava a nocleh od čtvrtka do neděle.
Necelé dva kilometry daleko byle pěkná sjezdovka se kterou jsme se i dobře seznámili.
Ve čtvrtek večer jsem přijeli a proběhla první informace o časovém průběhu organizace. V pátek ráno jsem se po snídani přemístili na asi dvacet kilometrů vzdálené letiště Nowy Targ. Na letišti byla mlha že jsme ani nerozeznali okolí letiště.
Přesto se nakonec podařilo odlétat tři hodnocené technické diciplíny. Po hodnoceném startu pilot proletěl "Osmičku " hned nato přeletěl na druhý konec letiště a tam byl připraven "Trojůhelník". Na přesnost přistání nebyla výška a tak tři kola byla velkým ůspěchem. Následoval přesun nazpět do Rabky na oběd a posléze na sjezdovku.Polovina sjezdovky byla oddělena a upravena na Obří slalon, podklad byl rychý a organizátorům se podařilo odjet dvě kola slalomu ve stejných brankách.
Večer proběhla družná zábava tak jak my to umíme a několikrát došlo i na Jožina z Bážin.
V pátek ráno na letišti pořadatelé v podobné viditelnosti jak ve čtvrek připravili opět rychlostní úlohu.
Pořadí pilotů bylo podle předběžného pořadí a připravenému pilotovi se odmávnutím praporku zapínal čas.
Pilot odsdtartoval na vzdáleném rohu letiště obletěl tyčku s praporkem a proletěl připravený "Japonský " slalom.Čas se zastavoval až kopnutím do tyčky před pořadateli.Hned na to pilot nastoupal na vypnutí motoru a přesnost přistání na terč.Doba vypnutí motoru nebyla stanovena protože o nějakých třiceti vteřinách nemohlo být ani řeči , neboť naše oblíbená mlha začínala tak v sedmdesáti metrech. Jakmije ale doletěl poslední pilot tak se obloha otevřela a někteří letěli na obhlídku okolí ve volném létání.Následoval opět přesun na sjezdovku a jedno nově postavené kolo Obřího slalomu.
Po velice krátkém čase byly známy výsledky , pořádí se stanovovalo podle nového systému že nejlepší má nejmenší počet trestných bodů a pořádí za ním se tvoří zvětšováním počtu trestných bodů.Takže celkový vítěz byl stanoven s nejmenším počtem trestných bodů.Například jeden pokažený star byl dva body a další případný nepovedený start už bodů šest.
Celkově organizátoři udělali velký kus práce a povedlo se přiměřeně počasí což dohromady zajistilo velice pěknou akci.
Bylo to první kolo , vítěz obdržel putovní Valašku což i samotný název obsahuje . Ciupaga je valašská sekyrka.
Byla založená nová tradice a všichni se už teď těší na příští kolo.
Také nás polští kamarádi pozvali na Otevřené mistrovství Polska které proběhne 17.5.2010 až 26.5.2010 na letišti u Waršavy.

Tolik tedy od Zdenka. Díky za příspěvěk.

A já si dovolím připojit odkaz na fotky jednoho z účastníků:                                                                                                   Pěkně si počtěte a příští rok jedem také! Pepa.

—————

Zpět


Paragliding kurz - Kontakt: redakce@motor-paragliding.cz , partner webu:Paragliding Acro - Paragliding-4u.cz